25.10.2019Чому не варти купувати окуляри на “розкладачках”.

Чому не варто купувати окуляри на розкладачках.

Окуляри – найбільш поширений засіб корекції зору. Його використовують люди з такими порушеннями рефракції, як короткозорість, далекозорість та астигматизм, при яких світло неправильно фокусується на сітківці і призводить до зниження гостроти зору.

Однак, багато людей недооцінюють важливість самої корекції зору, тому дозволяють собі купувати окуляри “на розкладачках” і використовувати їх на постійній основі.

Чому так робити не варто і чим це загрожує?

Справа в тому, що очі і зір кожної людини індивідуальні, і вимагають індивідуального підходу. На розкладачках продаються окуляри, в яких:

·     Стандартна сила корекції – наприклад +1, -2,+ 3 і так далі.

·     Стандартна міжцентрова відстань – близько 65 міліметрів.

·     Стандартна товщина лінз.

·     Звичайні оправи.

Що це означає?

Це означає, що швидше за все ваші очі отримають неповну корекцію з безліччю невідповідних для них параметрів. У кожної людини унікальна (індивідуальна) міжцентрова відстань – величина, яка відповідає за відповідність оптичного центру лінзи зіницям. Також у вас можуть по-різному бачити очі – наприклад, одне око буде бачити краще, а інший – гірше. Крім того, важливо правильно підбирати параметри посадки оправи і по можливості вибирати лінзи з потоншенням, щоб окуляри виглядали більш акуратно і естетично. До питання підбору оптики (окулярних лінз) для зору варто теж підходити відповідально. Інакше ви можете зіткнутися з проблемою здоров’я очей.