29.06.2020Чи погіршують окуляри зір?

Дехто з людей має порушення зору, які можна відкорегувати з допомогою окулярів чи контактних лінз і отримати хороший зір. Але багато хто вважає, що постійне користування засобами корекції зору, викликає звикання і погіршення зору.
Давайте розберемося. Окуляри призначають при:
• Міопії (короткозорості), коли зблизька видно добре, а об’єкти, предмети розташовані на відстані не чіткі, розмиті.
• Гіперметропії (далекозорості), коли важче сфокусувати зір на близькій відстані
• Астегматизмі – зображення нечітке при погляді і вдаль, і на близькій відстані
• Пресбіопії. Розвивається у людей після 40-45 років, коли поступово стає гірше видно зблизька (при читанні). Це відбувається тому що з віком еластичність тканин ока (рогівки, кришталика, очних м’язів) зменшується і очам важче пристосовуватися до об’єктів на різних відстанях.

Якщо Ви відчуваєте, що у Вас погіршився зір, необхідно обов’язково звернутися до лікаря і визначити причину його погіршення. Якщо Ваш зір можна відкорегувати окулярами чи контактними лінзами, лікар обов’язково це зробить правильно і дасть відповідні рекомендації щодо користування. Адже декому окуляри необхідні лише для читання (робота на близькій відстані), в таких окулярах зазвичай не можна дивитися далеко (наприклад телевізор), щоб уникнути погіршення зору. Декому обов’язково окуляри вдягати при погляді вдаль. Але є ситуації, при яких важлива постійна корекція зору.
Відповідна і правильна корекція необхідна для хорошого зору, а також для уникнення втоми і зменшення зорових перенавантажень.

Однак у дітей буває по-іншому. Якщо дитина не носить окуляри, або вони не підібрані правильно, це може в подальшому негативно вплинути на розвиток очей і зору. Відомо, що людське око формується до 25 років, і особливо інтенсивно у дитячому віці.
Довгий час вважалося, що дітям з міопією треба носити дещо слабші окуляри, ніж потребує їхній зір, оскільки (вважалося) це уповільнює подовження очного яблука і прогресування міопії.
У 2002 році було проведено дослідження, яке довело, що ця гіпотеза хибна. При чому настільки, що дослідження зупинили на рік скоріше, ніж було заплановано.
Дуже важливо правильно підібрати окуляри і добре скорегувати зір у дитини. Так як крім лікування (уповільнює розвиток короткозорості), це дає можливість дитині швидше і якісніше сприймати навколишній світі.
Отже, якщо користуватися хорошими окулярами, зір не погіршується, а залишається стабільним. А в деяких випадках корекція зору використовується для лікування офтальмологічних порушень.