6.09.2018Вам поставили діагноз «Катаракта»…

Якщо Вам поставили діагноз «Катаракта», це не означає, що Вас негайно прооперують. Основним показом до хірургічної операції є зір, який більше не задовольняє потреб пацієнта, тому хірургічна операція з великою часткою ймовірності призведе до поліпшення зору. Операція з видалення катаракти є у більшості випадків плановою процедурою та виконується лише за умови, якщо зір та професійні навички пацієнта опиняються під загрозою.

Пацієнту проводиться повне обстеження очей і надається інформація про варіанти хірургічного втручання, а також обговорюється фактори, що можуть негативно позначитися на самій операції. Визначається потенційна користь та можливі ускладнення втручання.

Оперативне втручання може проводитися під місцевою або загальною анестезією, в амбулаторних або стаціонарних умовах залежно від загального стану здоров’я пацієнта, наявних супутніх хронічних захворювань і результатів огляду та обстежень.

У випадку успішного проведення хірургічної операції з видалення катаракти  та імплантації інтраокулярної лінзи, ретельного дотримання пацієнтом усіх рекомендацій лікаря-офтальмолога – зір відновлюється або значно покращується, і він знову може виконувати свої професійні обов’язки.

Після досягнення високої гостроти зору необхідно продовжувати спостереження з метою раннього виявлення вторинної катаракти чи інших офтальмологічних захворювань. Регулярність оглядів встановлює лікар-офтальмолог.

Хірургічне лікування катаракти є одним із найбільш успішних типів лікування в історії медицини. Без хірургічного втручання пацієнти зазнавали б стабільного погіршання зору до повної сліпоти. Після оперативного лікування у пацієнтів швидко відновлюється зір, і з’являється можливість знову повноцінно вести звичний спосіб життя.