11.06.2018Вибираємо окуляри від сонечка

 

Сонцезахисні окуляри  на сьогоднішній день, це не лише модний аксесуар, який дозволяє стильно виглядати і не мружитися на яскравому сонці. Це – засіб захисту очей від ультрафіолетових (УФ) променів, які погано впливають на їх здоров’я.

Що буває, коли затемнені сонцезахисні окуляри не мають захисту від УФ випромінювання? Темна окулярна лінза провокує розширення зіниці (на світлі зіниці звужуються. в темряві поширюються – це нормальний фізіологічний процес), як наслідок – більша кількість шкідливого ультрафіолету потрапляє на кришталик і сітківку. Саме такий вплив може бути причиною виникнення цілого ряду офтальмологічних захворювань.

Згідно досліджень, інтенсивне ультрафіолетове випромінювання сонця провокує розвиток катаракти, яка в свою чергу є однією з причин сліпоти. Навіть одноразовий сильний вплив УФ променів на очі може викликати фотокератит – серйозне запалення рогівки. Найбільше під вплив піддаються діти і люди зі світлими очима.

 

На що слід звернути увагу при виборі окулярів?

Уникнути неприємних наслідків перебування на сонці допоможуть якісні сонцезахисні окуляри. При виборі цього обов’язкового аксесуару слід звернути увагу на наступне:

  • 100% захист від ультрафіолету. Подібне маркування або відмітка UV-400 – найбільш важлива інформація при виборі окулярів від сонця .
  • Чим більші окуляри, тим краще. Вибирайте великі окуляри, які закривають очі не лише спереду, а і з боків.
  • Найтемніша лінза не завжди є найкращою. Дуже темні лінзи не обов’язково мають хороший захист.
  • Колір лінзи не має значення. Неважливо, якого кольору лінзи в окулярах – жовті, голубі, зелені, чи сірі – на пропускну здатність ультрафіолету це не впливає. Але деякі кольори надають контрастність для зору.
  • Поляризована лінза захищає від бліків, захисту від ультрафіолету вона не має. Лінзи з поляризацією знімають бліки від відбиваючих поверхонь, наприклад від води. Це дуже зручно під час водіння, відпочинку на пляжі, на рибалці.
  • Ціна –не головне. Якісні окуляри з хорошим 100% захистом від ультрафіолетового випромінювання бувають як і брендові дорогі, так і за невелику плату.

Отже, при виборі окулярів, обов’язково зважайте на ці характеристики.

Хочу звернути Вашу увагу на те, що є спеціальні прилад, з допомогою яких можна визначити, чи мають окуляри захист від ультрафіолету, і наскільки хороший є цей захист.

Саме такий апатат є у нашому офтальмологічному кабінеті. Тепер Ви маєте змогу перевірити свої окуляри на наявність захисту від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

Тож користуйтеся хорошими окулярами, щоб мати здорові очі.