6.09.2018Кілька слів про катаракту

Катаракта –це прогресуюче, хронічне, в основному вікове захворювання, що розвивається у багатьох людей після 50 років. Катаракта є найпоширенішим офтальмологічним захворюванням у світі та основною причиною сліпоти, якої при своєчасному та правильному лікуванні можна уникнути.

При катаракті мутніє кришталик, а клінічно проявляється поступовою прогресуючою втратою зору до повної сліпоти. Якщо катаракта була у Вашої бабусі або мами, велика імовірність, що вона може виникнути і у Вас.

Також факторами ризику розвитку катаракти є часті травми, запальні захворювання органів зору, порушення обміну речовин, надмірне сонячне опромінення, тривалий прийом гормональних препаратів, цукровий діабет, куріння вживання алкоголю.

Катаракта розвивається в похилому віці, тому свої скарги щодо погіршання зору пацієнти часто списують на вік і не звертають на них уваги. Але, коли окуляри та лінзи не допомагають, а порушення зору починають впливати на професійну та повсякденну діяльність, пацієнт звертається до лікаря.

Основні скарги, на які обов’язково слід звертати увагу:

  • Зміна сприйняття кольору – предмети перестають бути яскравими та насиченими;
  • Спотворення предметів;
  • Підвищена світлочутливість;
  • Погіршання зору у темний час доби (у автомобілістів);
  • Труднощі при читанні та роботі за комп’ютаром
  • Затуманення зорової картинки;
  • Миготіння перед очима.

На сьогодні не існує методів профілактичного лікування вродженої чи набутої катаракти. Також, не існує медикаментозного лікування катаракти. Хірургічне видалення катаракти залишається єдиним ефективним методом лікування для відновлення та підтримки зору.

Мета операції – видалення помутнілого кришталика та імплантації інтраокулярної лінзи в око. Але, якщо Вам поставили діагноз «катаракта», це не означає, що Вас негайно прооперують. Основним показом до хірургічної операції є зір, який не задовольняє пацієнта, а операція з великою часткою імовірності призведе до поліпшення зору.