3.04.2020Навчання за комп’ютером

З розвитком технологій у наш час складається ситуація, що досить велика частина нашого життя проходить перед різноманітними екранами: телевізором, монітором комп’ютера, ноутбука, планшетом, телефоном.
Усе починалося з зауважень від дорослих “не дивись так близько телевізор”. Пізніше “не сиди до ночі за комп’ютером ”. І ось поступово ми пересіли за останню супер нову модель смартфона і планшета.
Науковий прогрес — це добре, але… вік юних користувачів, з кожним роком зменшується.
На сьогоднішній день в Україні і світі з’явилася потреба у навчанні школярів дистанційно. Такий спосіб навчання призводить до сильного зорового навантаження (особливо у дітей, очі яких ще ростуть і розвиваються). Як же уникнути втоми очей при навчанні дитини за комп’ютером.
1. Потрібно правильно облаштувати робоче місце школяра: за столом з відповідним кріслом (дитина повинна сидіти з прямою, рівною спиною).
2. Відстань від очей до екрану повинна становити 50-55 см.
3. Необхідно створити правильне освітлення робочої зони і налаштувати відповідну яскравість і контрастність монітора.
4. Важливим є, через кожні 15-20 хв роботи влаштовувати “перерви” – переводити погляд вдаль (добре роздивлятися щось за вікном) і свідомо часто покліпати. Зручно користуватися таймером, або можна завантажити спеціальну програму, щоб не забувати про відпочинок для очей. Він повинен тривати не менше 1-2хв.
5. Під час навчання варто чергувати друковану книгу з електронним носієм.
6. Слідкуйте, щоб харчування дітей було повноцінним, з необхідною кількістю вітамінів і мікроелементів.
Дотримання цих нескладних правил може попередити розвиток у Вашої дитини порушень зору чи комп’ютерного зорового синдрому.
Отримуйте нові знання і будьте здорові!