1.12.2017Переваги контактної корекції у дітей

Якщо говорити про якість корекції зору, то, мабуть, контактну корекцію можна вважати одним з найбільш ефективних методів. Контактна лінза створює з оком єдину оптичну систему і виключає обмеження полів зору та оптичні спотворення предметів при погляді вбік і практично не змінює величину зображення. Крім того, лінзи дозволяють уникнути таких відомих проблем, як запотівання скла, тиск окулярів на ніс і вуха, і не впливають на зовнішній вигляд пацієнта.

Ще в кінці 1990-х років єдиним доступним для більшості лікарів-офтальмологів методом корекції зору у дітей і підлітків були окуляри. На питання, що робити, якщо дитина соромиться окулярів і через це відмовляється їх носити, лікар закликав батьків бути суворішим зі своїми дітьми. Поява на ринку високоякісних м’яких контактних лінз (МКЛ) розширила можливості дитячих офтальмологів. А поява більш досконалих засобів для догляду за МКЛ, спростили цю процедуру, а це в свою чергу зробило контактну корекцію кращим виходом для дітей і підлітків, які мають проблеми із зором.

Оптимальний вік дітей для корекції рефракційних порушень контактними лінзами — від 8-9 років. Пацієнт, що вибирає контактну корекцію, повинен вміти самостійно доглядати за своїми лінзами. Призначаючи ж контактні лінзи дітям, лікарі, в обов’язковому порядку повинні навчати догляду за контактними лінзами батьків. Втім, сьогоднішні діти досить часто бувають не за віком розумні, і навіть шестирічні можуть ставитися до лінзи і догляду за ними дуже відповідально.

Контактні лінзи – оптимальний метод корекції для дітей, які ведуть активний спосіб життя і займаються різними видами спорту. Окуляри значно зменшують периферичне поле зору, ускладнюючи просторову орієнтацію, тому вони не підходять для занять зі спортивної та художньої гімнастики (в цих випадках окуляри просто важко втриматися на переніссі), хокею (тут окуляри несумісні із захисним шоломом), футболом, бойовими видами спорту.

Якщо планується, що дитина буде носить контактні лінзи тільки під час спортивних тренувань і активного відпочинку, варто вибрати саме м’які контактні лінзи, причому краще одноденні, оскільки в цьому випадку виключається проблема догляду за контактними лінзами.

Найкращими для дітей є одноденні МКЛ. Також можливе використання двотижневих або місячних контактних лінз і виключно денний режим носіння.

Регулярне надягання і зняття контактних лінз – цілком доступні для дитини дії. Маючи навіть невелику практику, маленькі пацієнти здатні самостійно це робити.

Покази до призначення контактних лінз у дітей:

  • короткозорість (міопія);
  • далекозорість;
  • астигматизм;
  • анізометропія (стан, при якому рефракція правого і лівого більша, ніж 2,0 дптр);
  • амбліопія (“ліниве око”);
  • афакія (відсутність кришталика), особливо одностороння.

 

 

Приймаючи рішення на користь того чи іншого методу корекції, батьки повинні чітко уявляти собі переваги і недоліки кожного з них, причому інформованість батьків повністю залежить від лікаря.