22.07.2014Захисту очей від ультро фіолету

Літо в самому розпалі, всі планують відпочинок, щоб загоріти і виглядати привабливо. Але не дивлячись на позитивну дію сонячних променів на організм, небезпека, якій ми піддаємося, перебуваючи тривалий час на сонці, дуже велика.

Надмірна дія ультрафіолетового випромінювання (УФ) пов’язана не тільки з виникненням різних новоутворів на шкірі, сонячними опіками, прискореним старінням шкіри, але може спричинити велику шкоду очам. Наприклад , при відсутності захисту очей, можна одержати опік кон’юнктиви чи рогівки, появиться сльзотеча, світлобоязнь.

Проникаючи в глибокі середовища ока, УФ випромінювання інтенсивно поглинається кришталиком (це є один з факторів, провокуючих розвиток катаракти—помутніння кришталика). Але якась частина Уф випромінювання все одно досягає сітківки (очного дна).Протягом життя ця «доза» накопичується і забезпечує виникнення важкого захворювання макулярної дегенерації сітківки (макула –ділянка сітківки, що відповідає за центральний зір).

Очі дітей чутливіші до УФ випромінювання через деякі особливості будови органа зору. Тим, хто приймає ліки, треба пам’ятати про ефект фотосенсибілізації (підвищена чутливість тканин до УФ випромінювання ) деяких препаратів (антибіотики, антигістамінні, транквілізатори, таблетовані контрацептиви).УФ випромінювання заборонене людям з захворюванням крові (зокрема лейкози), з захворюванням серцево-судинної системи, з гінекологічними захворюваннями і іншими онкологічними захворюваннями.

Для захисту очей від УФ випромінювань необхідно користуватися окулярами –тільки сонцезахисними, які блокують УФ випромінювання і синє світло, а не звичайними темними.

Ступінь захисту таких окулярів повністю обумовлений матеріалом лінзи і нанесеним на неї спеціальним оптичним покриттям.Самі лінзи мають жовтий, оранжевий, коричневий, зелений відтінок, але ніколи не синій, голубий, фіолетовий чи рожевий—це лише модний аксесуар.

Зичайні темні окуляри не тільки не захищають очі,але наносять шкоду зору. Наше око працює як природня діафрагма: при великому потоці світла зіниця звужується, пропускаючи до сітківки мінімальний пучок променів, а в умовах недостатнього освітлення навпаки , поширюється. Відповідно, коли ми одягаємо окуляри з лінзами, які затемнюють, але не блокують УФ випромінювання і синє світло, тоді зіниці поширюються і весь потік світла попадає на сітківку через широкі зіниці. ЦЕ набагато шкідливіше, ніж зовсім не одягати окулярів.Особливо це стосується дітей.

Протипоказів для користування сонцезахисними окулярами немає. Краще вибирати пластик, тому що він легший і комфортно носиться (Принципової різниці між пластиком і склом немає.)

Сьогодні більшість фірм, що виробляють лінзи, пропонують дуже широкий вибір, в тому числі і сонцезахисні лінзи для короткозорих, далекозорих і людей що мають астигматизм. Потрібно вибирати оправу, яка по можливості повторювала би форму обличчя і зверху досягала би до рівня брів, для більшого захисту очей від УФ випромінювання.

Головний критерій при виборі окулярів, крім естетичних якостей, є ступінь захисту від УФ випромінювання. Оптимальний захист складає UV 400. Це значить ,що окуляри здатні максимально відфільтрувати промені з довжиною хвилі менше 400 нанометрів, тобто все ультрафіолетове випромінювання.