16.03.2018Значення пахиметрії в обстеженні на глаукому

Глаукома – захворювання очей, на яке страждають мільйони людей. Ця хвороба  вважається підступною  і незворотньою,і  може привести навіть до повної втрати зору, якщо не розпочати лікування на ранніх стадіях. Глаукома, як правило, виникає із-за постійного або періодично підвищення внутрішньоочного тиску, при якому зоровий нерв і інші структури очей пошкоджуються з  порушенням кровообігу в оці. Як наслідок – зоровий нерв атрофуєтся, і зорові сигнали перестають поступати в головний мозок.  Людина  починає гірше бачити, порушується периферичний зір, в результаті чого звужується  поле зору, і в підсумку може наступити сліпота.

Глаукома, як правило, розвивається повільно і непомітно. Тому до появи перших симптомів ступінь  ураження очей може бути досить значним. Підвищення внутрішньоочного тиску є першою ознакою захворювання. Однак зустрічаються випадки глаукоми, при яких спостерігається нормальний  очний  тиск (глаукома низького тиску – у таких випадках велику роль відіграють судинні фактори).

Визначення товщини рогівки (пахіметрія), як і інші обстеження, є важливою частиною діагностики глаукоми. Її результати необхідні для правильної оцінки виміряного внутрішньоочного тиску. Якщо рогівка пацієнта дуже товста, то даний внутрішньоочний тиск нижчий, ніж визначається при тонометрії. І, навпаки, при дуже тонкій рогівці отриманий внутрішньоочний тиск вищий, ніж результат вимірювання.

Ми рекомендуємо проводити пахіметрію рогівки:
• при підозрі на глаукому
• при підвищенні внутрішньоочного тиску
• профілактично 1 раз в рік після досягнення 55 років.